poniedziałek, 2 maja 2016

"Dary Anioła. Miasto kości" Cassandra Clare

Cykl: Dary Anioła
Tytuł: Miasto kości
Ilość stron: 512
Data wydania: 28 sierpnia 2013
Autor: Cassandra Clare
Kategoria: fantastyka
Tytuł oryginału: City of Bones

OPIS:

 Tysiąca lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela.

      Ich zadaniem jest chronić nasz świat, przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swojej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

        Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine'a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine'a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął...MOJE WRAŻENIA:

     Jeśli myślisz że wiesz jak skończy się ta książka, to wiedz że jesteś w błędzie. W tej książce jedno jest pewne: Clary i Jace znajdą Kielich. I tylko to. W samej książce jest mnóstwo zwrotów akcji, nigdy nie wiedziałam co się stanie. A jak myślałam że wiem, to nagle stawało się inaczej.

    Wszystko zaczyna się gdy 16-letnia Clary idzie z Simonem do Pandemonium. Tam Clary widzi Jace, który zabija chłopaka- który jak się potem okazuje był demonem. Jest tylko jeden problem-  tylko Clary widzi Jace.
 
    Okazuje się że jej życie nie było takim jakim myślała. Jej mama była ukrywającym się Nocnym Łowcą, ona sama zaczyna widzieć mieszkańców podziemnego świata (wcześniej nie widziała dzięki zaklęciu, rzucanym co jakiś czas). I najważniejsze musi znaleźć Kielich przed Valentine'm. Ma do pomocy Jace i Simona.

Książka jest bardzo dobrze napisana, szybko się ją czyta. Wielkim plusem jest to że nie wiadomo co się stanie. A samo zakończenie jest tak zaskakujące, jak tylko zaskakujące być może.

Warto po nią sięgnąć, bo nie jest napisana schematycznie. Wiadomo, znajdą Kielich. Ale czy Kielich trafi tam gdzie powinien? I czy Clary będzie z Jace'm?

OCENA: 10/10


   

 

9 komentarzy:

 1. zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki !
  Na pewno w wakacje ją przeczytam:)
  http://internetsisters.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tego typu książki ta bez wahania wpisuje na listę wartych przeczytania :) taki klimat bardzo mi pasuje! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam książki, ale dwa razy oglądałam film. Świetny jest, więc wnioskuję, że i książka będzie bardzo interesująca, a na pewno będzie można w niej znaleźć więcej akcji, które w filmie nie zostały ujęte :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tym filmie ani książce :) muszę nadrobić lekture :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam ten film lecz książki nie czytałam ale muszę nadrobić mam nadzieję, że jest tak samo dobra jak film. Pozdrawiam i zapraszam do nas https://siostrydajarade.blogspot.com/2016/05/love-nadia-szagdaj.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki, w których spodziewamy się co będzie dalej lecz jest całkowicie odwrotnie..buziaki! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Twojego opisu książka jest bardzo ciekawa, aż chce się po nią sięgnąć :)
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 8. BANG! Czytałam :D Dość dawno temu, bo większość zapomniałam, ale czytałam jeszcze kolejne części, chyba ze 2 następne. Podobało mi się tak jak tobie, a moim ulubionym bohaterem był Simon! Wiedziałaś że jest film na podstawie książki? Oczywiście nie tak dobry. A ostatnio pojawił się też serial, ale totalnie go skopali, nie polecam. (kropka nienawiści)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świat Casadnry jest cudowna przeczytałam wszystkie czesci, obejrzałam film i teraz serial mnie zauroczyl

  OdpowiedzUsuń