niedziela, 24 lipca 2016

"Majka w Krakowie. Przewodnik po serialu i mieście" Magdalena Moskal, Małgorzata Olszewska

Tytuł: Majka w Krakowie. Przewodnik po serialu i mieście.
Autorzy: Magdalena Moskal, Małgorzata Olszewska.
Data wydania: 2010 rok
Ilość stron: 304

 OPIS:

"Majka w Krakowie. Przewodnik po serialu i mieście" to atrakcyjny, nietypowy i wyjątkowy po Krakowie, jaki mało kto zna. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera kilkanaście wywiadów z aktorami. To zbiór niepowtarzalnych tras, jakimi chodzili- lub mogli chodzić- Majka, jej przyjaciele i rodzina. Lektura zarówno dla turystów, jak i dla krakusów.


MOJE WRAŻENIA: 

   Zastanawiając się jaką recenzję napisać, napotkałam wzrokiem tą książkę. Pomyślałam czemu by nie? W końcu tuż tuż są Światowe Dni Młodzieży, tyle osób jest w Krakowie, a tu akurat coś związane z Krakowem.
 Po książkę sięgałam z niewielką dozą niepewności. W końcu piszą ją dwie autorki i nie wiadomo jak się podzielą. I jak to wyjdzie. Całe szczęście mój lęk był bezpodstawny. Książka jest podzielona na 2 części- jedna to przewodnik po serialu. Druga to po mieście. Autorki tak się podzieliły że jedna pisze jedną część, druga drugą.
  Części pierwszej, czyli przewodniku po serialu nie mogę się czepić. Wszystko jest idealne. Mamy tu wywiady, opisy, gdzie co i jak. Po prostu wszystko! Powstawanie całego odcinka od podszewki. Naprawdę dowiedziałam się tylu ciekawych rzeczy, ile tylko mogłam i to bez wychodzenia z domu.

 Teraz czas na drugą część. Jako niedoszły, przyszły przewodnik turystyczny, zwracałam na nią bardziej uwagę. Tak naprawdę doczepię się tylko jednej rzeczy.
 Błagam, nie piszcie o czymś co jest w budowie/ma być budowane/remontowane/robione cokolwiek. Czemu? Bo te plany są na TERAZ. Za kilka lat, będzie już to zrobione, albo okaże się że plany nie wypaliły i nie zrobili. A gwarantuje wam, dziwnie się czyta o czymś że jest planach, gdy tymczasem budynek stoi już od roku.
 Reszta jest bardzo dobrze zrobiona. Podzielone na sekcje: jedzenie, trasy, dla dzieci itd. Wiadomo niektóre sklepy, restauracje się zamykają, ale to jest normalne więc się nie czepiam

OCENA: 9/10

4 komentarze:

 1. Dla krakusów? Nie wiedziałam, że jest takie określenie ;D Wniosuje, że lektura może być świetna dla osób, które owy serial lubią. W końcu można zgłębić wiedzę itd. Mnie ani część pierwsza, ani druga nie interesuję. W Krakowie byłam dwa razy (choć pewnie i tak nie zobaczyłam wszystkiego ), ale nie mam ochoty dowiedzieć się więcej o tym miejscu. Przewodniki jak książki historyczne - nużą mnie. PS. Pisanie czegoś co jest w planach wydaje się strasznie głupie. Bardzo możliwe, przecież jest, że kilka z inicjatyw nie wypali.

  Pozdrawiam i zapraszam w wolnym czasie na mojego bloga :)

  http://wielopasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam serial Majka :) Oglądałam prawie wszystkie odcinki razem z siostrą i mamą :). Fajnie było oglądać Kraków w ten sposób i zgadywać miejsca w których się poruszali bohaterowie.
  Nie wiedziałam, że taki przewodnik w ogóle jest, chociaż raczej go nie nabędę. Kraków znam z własnych ścieżek i nie poluję na wywiady czy zdjęcia z tymi aktorami.
  Mimo wszystko recenzja świetna i dobrze się dowiedzieć, że coś takiego po księgarniach chodzi/ kiedyś chodziło :)
  Mam nadzieję, że uda ci się zostać przewodnikiem.
  Pozdrawiam
  Jadwiga z Zajęczej Nory

  OdpowiedzUsuń
 3. Oejku, pamiętam jeszcze ten serial, jak byłam młodsza zawsze go oglądałam :)
  Świetna recenzja :)
  Oczywiście obserwuję.
  Nominowałam cię do LBA!
  Pytania znajdziesz na moim blogu.
  Liczę, że zrobisz ten tag jak najszybciej, czekam z niecierpliwością.
  pomiedzy-wersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie sięgnę po tę pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń